top of page

Turlarda Navigasyon Kullanımı

Bodrum Bisiklet Kulübü turlarında yol rotamızı, duraklama, mola noktalarını; android/İos tabanlı cep telefonuna sahip olan arkadaşlarımız "Google Haritalar/Google Map" aplikasyonu üzerinden takibi mümkündür. 
Bu sayede yol alırken gidon üstüne montajını yaptığınız cep/tablet cihazı üzerindeki Google Haritalar/Google Maps yazılımından tur güzergahını çizgi olarak, mola ve bekleme yapacağımız yerleri ise pin şeklinde görürsünüz. Sizin yapmanız gereken sadece tur güzergahı çizgisi üzerinden bisikletinizi sürmek olacaktır.

BBK bisiklet turlarımızın hız ortalaması grubun geneline bakarak kararlaştırılır. Bu hıza tur sorumlusu karar verir ve öncü-artçı arkadaşlarımızı telsiz ile yönlendirir. Artçı arkadaşımızın hızı gruptaki en yavaş pedalcıya göre BELİRLENMEZ.  Öncü arkadaşımızın önüne geçmeniz veya artçı arkadaşımızın arkasında kalmanız neticesinde gruptan kopar, kaybolursanız sorumluluk kabul etmeyiz. Lütfen öncü arkadaşımız arkasındaki tüm katılımcılar bir öndeki pedalcı ile göz temasında olsunlar ve bu sayfada söz edilen navigasyon sistemine kayıt olup, hakim olsunlar. Özellikle köy yolları, sapakların olduğu rotada öndeki bisikletliler ile göz teması önem arz eder.


Rota paylaşımı için; cep telefonunuzda Google Haritalar/Google Map'te kayıtlı mail adresinizi bu sayfa sonundaki formdan iletirseniz sizi rota paylaşım listesine ekleyebiliriz.

Samsung tarzı Android kullanılan cihazlarda Google Haritalar uygulaması standart olarak yüklü gelir.
IPhone kullanan arkadaşlar; 

1. Öncelikle https://itunes.apple.com/us/app/google-maps-navigation-transit/id585027354?mt=8 adresinden Google Maps kurulumu yapmalıdırlar.
2. Kurduğunuz Google Maps aplikasyonu üzerinden Gmail hesabınız ile oturum açıyorsunuz-hesap ekliyorsunuz.
3. Google Maps'te oturum açtığınız gmail adresinizi bu sayfa sonundaki formdan bize yazıyorsunuz.

4. Verdiğiniz mail adresine onay vermemiz ardından ilk BBK turunun rotasını, bir kereye mahsus olmak üzere mail olarak alırsınız. Bu maildeki harita linkini açmanız durumunda sisteme kayıt işlemi tamamlanacak ve her BBK turu rota haritasını aşağıda resimlerle anlatılan şekilde Google Map/Google Hartitalar aplikasyonunda göreceksiniz. 

Android veya Iphone ile bu işlemleri yapamayanlar, kurcalamaya cesareti olmayanlar gün içinde bana alo deyip ofisime gelirler ise kurulum sonrası 3-5 dk lık kısa bir ücretsiz kullanım eğitimi verebilirim.

...::: BBK Bisiklet Turu Navigasyon Sistemi Kayıt Formu :::...

Lütfen mobil cihazınızda kullandığınız Google Haritalar/Map'te kayıtlı olan mail adresinizi yazın.

bottom of page