top of page
SSS

5 Ekim Perşembe günü sponsorlarımızdan Bodrum Belediyesinin destekleriyle düzenlenen BBK 1. Bodrum Bisiklet Turu (BBT1) kapsamında 5 Ekim 2017 Perşembe günü saat 20:00'de Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezinde (Trafo) BBK üyelerine ve BBT1 katılımcılarına yönelik tanışma ve brifing amaçlı bir kokteyl verilecektir.

6 Ekim Cuma (1. Gün) sabahı kahvaltı sonrası saat 09:30’da otelimizden ayrılıyoruz. Kumbahçe sahilini takip edip Barlar sokağından geçerek turun başlayacağı Bodrum Belediye Meydanına varıyoruz. 10:00’da meydanda yapılacak kısa bir basın açıklamasının ardından, daha çok Bodrum’un masmavi kıyılarını izleyen 60 kusur kilometrelik turumuz başlıyor. İlk gün, tur sonu yine akşam yemeğimizi otelimizde alıyor ve serbest zaman veriyoruz.

İki günlük bisiklet turu rotalarımız her tür bisiklete uygundur. Son güne kadar değişiklik gösterebilecek tur detaylarına ve görsellerine “www.bodrumbisiklet.org/bbt1-rota” web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Turlarda kask ve eldiven kullanılması, yedek iç lastik ve aydınlatma bulundurulması şiddetle önerilir. Doyumsuz manzaraları ölümsüzleştirmek üzere fotoğraf makinelerinizi, her an her yerde deniz molası verilebilecek olmasından ötürü de mayo, havlu ve terliklerinizi unutmamanızı hatırlatmak isteriz.

Organizasyonumuzun son günü, 8 Ekim Pazar (3. Gün) otelimizde kahvaltı sonrası saat 10:00 gibi bisikletlerimizi dinlenmeye bırakıp kısa bir sahil yürüyüşü sonrası Kumbahçe iskeleden tekneye biniyoruz. Orak Adası, Akvaryum Koyu gibi, yüzmediyseniz Bodrum’a gelmiş sayılmayacağınız koyları tek tek dolaşarak, masmavi denizimizde kışlık güneşimizi depoluyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz.Akşamüzeri gün batımından önce otelimize varışımızı takiben, bize ayrılan odalarda duşlarımızı alıyoruz ve bir sene sonra düzenlenecek 2. Bodrum Bisiklet Turu’nda tekrar görüşmek üzere vedalaşarak otelimizden ayrılıyoruz.

Tesekkur

1. Bodrum Bisiklet Turu 

Bu yıl 6-8 Ekim tarihlerinde ilkini düzenleyeceğimiz, iki gün bisiklet, bir gün tekne turu içeren “1. Bodrum Bisiklet Turu” etkinliğimize tüm bisiklet sevenleri davet ediyoruz.
Başta Accell Bisiklet, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, mEAT Burger & Steak House, Ağanlar Tersanesi, Toyota Plaza Yatu Bodrum, Kaplan İnşaat, Özveren A.Ş, Bodrum Lokum (Enerji Sponsoru) olmak üzere, etkinliğimize destek sağlayan tüm kişi ve kuruluşlara şimdiden sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
    

 

 

 

 


Bodrum dışından gelecek dostlarımızı, Bodrum’un merkezinde, Bodrum otogarına 10 dakika, Barlar Sokağına ve Kumbahçe plajına ise 6 dakika yürüme mesafesinde yer alan 5 yıldızlı Mandarin Resort Hotel’de 5-6-7 Ekim akşamları misafir edeceğiz. Otel ulaşım krokisine, görsellere ve bilgilere “www.bodrumbisiklet.org/bbt1-konaklama” web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bodrum dışından 150, Bodrum’dan 50 kişilik kontenjanla sınırlı olan turun ücreti, otelde konaklama yapmak isteyenler için 300TL, Bodrum’da ikamet eden (otel konaklamasız) 50 kişilik BBK üyesi kontenjanından (11.09.2017 tarihi itibari ile kontenjanımız dolmuştur. Lütfen bizimle iletişime geçiniz) dostlarımız için ise 125TL’dır. Tur ücretine 3 gece otel konaklama, yemekler, ara ikramlar, forma ve hediye paketi, bisiklet turu boyunca araç desteği, sağlık-güvenlik hizmetleri ve son gün öğle yemeğini de içeren tekne turu dahildir. Bodrum’dan katılacak arkadaşlarımız otel konaklama, kahvaltılar ve akşam yemekleri haricinde tüm imkanlardan faydalanacaklardır.


 

7 Ekim Cumartesi (2. Gün) sabahı kahvaltı sonrası saat 08:30’da otelimizden ayrılıyoruz. Sponsorlarımızdan Ağanlar Tersanesi İçmeler Mevkii'nde kısa bir mola verecek, yat yapımı üzerine değişik konuda bilgiler alacağız. Toplamda 50 kusur kilometrelik turumuz bugün az biraz deniz kenarında ama çoğunlukta dağlarda, tepelerde, ormanlarda yeşilin içinde geçecek.
İkinci gün tur sonunda, akşam yemeği sonrasında Belediye Meydanında düzenlenecek Rock Konserinde hep birlikte hem yorgunluk atıyoruz, hem de eğleniyoruz.

 

Kayıt İşlemi:
Kayıt formuna “www.bodrumbisiklet.org/bbt1” web sayfamızda sağ üst köşede yer alan KAYIT düğmesi ile ulaşabilirsiniz.
Bu yıl ilkini düzenlediğimiz etkinliğimizde Bodrum içinden ve dışından sınırlı sayıda dostumuzu misafir edecek olmamız dolayısıyla kayıtta öncelik sıralaması önem arz etmektedir.
Kayıt formunu eksiksiz ve hatasız doldurmanızı rica ediyoruz. Form kutuları altındaki açıklamalara dikkat ediniz. Sonradan bir hata veya düzeltmek istediğiniz bir husus olması halinde, kayıt formunu tekrar doldurmak yerine, formda belirttiğiniz Ad-Soyadı ile [email protected] mail adresinden bizimle temasa geçiniz.
Formu doldurup bize göndermenizin ardından “Panik yok :)” mesajını gördüğünüzde kaydınız başarılı bir şekilde bize ulaşmış demektir.
Vermiş olduğunuz mail adresinden ve SMS olarak cep telefonunuzdan 24 saat içinde size geri dönerek, varsa eksik bilgiler tamamlanacak ve hesap bilgileri iletilecektir (lütfen “mail spam-Önemsiz postalar” kutunuza da dikkat edin). Ödemenin hesaba geçmesinin ardından kaydınız kesinleşmiş olacak ve son bir ödeme konfirme maili yollanacaktır.

 

İletişim ve İnternet Sitelerimiz:
Kaydı kesinleşen dostlarımız için bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Lütfen bu grupta sadece yöneticilerin, bilgilendirme yapmaları amacıyla paylaşılanları takip ediniz. Lütfen ama lütfen bir paylaşım yapmayınız.
www.facebook.com/BodrumBisikletTuru1 Facebook sayfamız ve www.bodrumbisiklet.org/bbt1 web sayfamız altından etkinliğin başlayacağı son güne kadar paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz. 

Konaklama, otelde odanızı paylaşmak istediğiniz arkadaşlarınız, havale/EFT ödeme, her türlü başka konuyla ilgili soru ve istekleriniz hakkında [email protected] mail adresi veya 0532 242 3222 numaradan Bahar BULUÇ ile temasa geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Eşim ile birlikte katılmak istiyorum ama eşim iki gün süresince bisiklet sürmeyecek, sadece son gün tekne turuna katılacak. Bisiklet turlarında süpürme aracınızda bizler ile olabilir mi?

Cevap : Tur ücreti ödenmek kaydıyla kişiler turun tüm olanaklarından yararlanabilmekteyse de, süpürme aracımız sadece yorulan, yokuşlarda zorlanan, bisikleti bozulan bisikletçileri taşıma amaçlı olduğundan böylesi bir hizmet sağlayamıyoruz. Ancak, kendi aracınız var ise eşiniz süpürme aracının arkasından turu takip ederek mola ve yemek noktalarında bizlere katılabilir.

Soru : Organizasyonun sadece 1. veya 2. gününe katılacağım. Ücrette bir indirim söz konusu olabilir mi?

Cevap : Olası karışıklıkları önlemek amacıyla rakamlarda bir değişiklik yapamıyoruz maalesef.

Soru : Bodrum'dan katılacağım. Otel konaklama yapmayacağım ve yemeklerden faydalanmak istemiyorum. Yine de ödeme yapmak zorunda mıyım?

Evet : BBK üyesi olup, kayıt yaptırarak 50 kişilik kontenjan içinde olmaya hak kazanan herkes 125TL tur ücreti ödemektedir.

Soru : Kaydımı yaptırdım ve ücretimi yolladım. Katılamamam durumunda tur ücretini geri alabilir miyim?

Cevap : Ücret iadesi söz konusu olmamakla birlikte, bizleri haberdar etmek kaydıyla sizin yerinize tura katılacak birisine yerinizi devredebilirsiniz. Ancak bu durumda forma boyu ve plaka değişikliği yapamadığımızı bilmenizi isteriz.

Soru : Kaydımı yaptırdım ve ücretimi yolladım. Katılamam durumunda formamı sizden nasıl temin edebilirim ?

Cevap : Katılamamanız durumunda bize posta adresinizi bildirirseniz formanız kargo ile gönderilecektir.

Soru : Bodrum'un coğrafi koşullarını bilmiyorum. Bisiklet turları nasıl olacak? Rotalar zor mu? Her tür bisiklet ile katılabilir miyim?

Cevap : Her tür bisiklete uygun olan rotalarımızın zorluğu 5 üzerinden 2,5 derecedir. Öte yandan turlarımızda performanstansa gezmeyi, görmeyi, fotoğraf/video çekmeyi ve bisiklet dostlarıyla sohbet edip kaynaşmayı ön planda tutmaktayız. Zorlanmanız durumunda süpürme aracımızı kullanabilirsiniz. Hiç endişeniz olmasın.

Soru : Etkinlik süresince tek kişilik odada konaklamak istiyorum. Bu durumda ne yapmalıyım? Fiyat farkı nedir?
Cevap : Otelimiz kontenjan harici odalarda konaklamayı arzu eden misafirlerimiz için özel fiyat farkları oluşturdu. Bu durumda 300TL tur bedelini tarafımıza gönderdikten sonra otelle bağlantıya geçerek kontenjan dışı oda ayırmanız ve bu durumu bizlere de bildirmeniz gerekmektedir. Etkinlik süresince akşam yemeği dahil tek kişilik oda fiyat farkı günlük 50TL olacaktır. Bu farkın otele doğrudan ödenmesi gerekmektedir. Bodrum Mandarin Resort Hotel (0252) 316 49 88

 

Soru : Etkinlik süresince iki kişilik odada konaklamak istiyoruz. Bu durumda ne yapmalıyız? Fiyat farkı nedir?
Cevap : Otelimiz kontenjan harici odalarda konaklamayı arzu eden misafirlerimiz için özel fiyat farkları oluşturdu. Bu durumda 300TL tur bedelini tarafımıza gönderdikten sonra otelle bağlantıya geçerek kontenjan dışı oda ayırmanız ve bu durumu bizlere de bildirmeniz gerekmektedir. Etkinlik süresince akşam yemeği dahil iki kişilik odada kişi başı fiyat farkı günlük 25TL olacaktır. Bu farkın otele doğrudan ödenmesi gerekmektedir. Bodrum Mandarin Resort Hotel (0252) 316 49 88

Soru : Bodrum denince aklıma deniz geliyor. Bisiklet turlarında denize girme imkanımız olacak mı ?

Cevap : Olmaz mı :) BBK'da bir söz vardır; "BBK'da her an herşey olabilir." Üç gün, etkinlik süresince siz siz olun mayo ve havlunuzu her zaman yanınızda bulundurun.

1. Bodrum Bisiklet Turu 5-8 Ekim Yol Haritası

5 Ekim 2017 / Perşembe
12.00 – Otel check-in başlangıç
14.00 – Otelde kurulan standa forma ve hediye paketlerinin dağıtımı. Akşam saat 19.30 a kadar devam edecektir.
20.00 - Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezinde (Trafo) BBK üyelerine ve BBT1 katılımcılarına yönelik tanışma ve brifing amaçlı bir kokteyl
22.30 - Otelde kurulan standta forma ve hediye paketlerinin dağıtımına devam. Akşam saat 00.00 a kadar devam edecektir.

6 Ekim 2017 / Cuma – 1. Gün Bisiklet Turu
07.00 - Otelde kurulan standta forma ve hediye paketlerinin dağıtımına devam. Saat 08.30 a kadar devam edecektir.
09.00 – Otelden ayrılış
09.15 – Bodrum Belediye Meydanında buluşma
10.30 – BBT1’in 1. Günü tur startı
18.30 – 1. Gün tur bitişi, otele dönüş

7 Ekim 2017 / Cumartesi – 2. Gün Bisiklet Turu
07.00 - Otelde kurulan standta forma ve hediye paketlerinin dağıtımına devam. Saat 08.30 a kadar devam edecektir.
09.00 – Otelden ayrılış. BBT1’in 2. Günü tur startı
17.30 - 2. Gün tur bitişi, otele dönüş
20.00 – Bodrum Belediye Meydanı “BBT1 Rock Konseri”

8 Ekim 2017 / Pazar – 3. Gün Tekne Turu
10.00 – Otelden ayrılış. Tekne turu için bisikletsiz Kumbahçe (Eski Halikarnas Disco önü) limanına gidiyoruz.
17.00 – Limana varış.

Teşekkür ederiz.

BBK-Bodrum Bisiklet Kulübü

1. Bodrum Bisiklet Turunun Hikayesi ve Teşekkür Bildirisi

2017 Şubat ayı idi, günlerden bir Pazar… Klasik BBK-Bodrum Bisiklet Kulübü bisiklet turu, 60’ın üzerinde bisikletçi, bir mola anı.

Yıllardır hep dillendirilen ama bir türlü icraata geçmeyen o fikir yine gündeme geldi: “Artık BBK olarak bisiklet festivali yapmamız gerek”. Çünkü hep bizler diğer festivallere gidiyoruz, onlardan Bodrum’da da bir bisiklet festivali olması gerektiği duyumlarını alıyorduk.
Bu sefer kesin kararlıydık. Hatta o dakikalarda festival tarihini koyduk. 2017 Ekim ayının ilk hafta sonu.
Dedik ki “herkes beyin fırtınası yapsın” Bir ay sonrada yönetim kurulu toplantısı.

İşte bizim hikayemiz böyle başladı… 
Aylar geçti, yaz sezonunda ufak gruplar halinde buluşuldu, komisyonlar kuruldu, çalışmalar başladı ve festival programı Ağustos 2017 gibi şekillenmeye, kareler yerlerine oturmaya, bulmaca çözülmeye başlamıştı.
En ince detayına kadar, katılan herkesin mutlu olacağı, içinde bol mola, deniz, tekne turu keyfi, atıştırması fazla, eğlencesi bol, çok farklı, kısacası tam Bodrum tarzı bir bisiklet festivali olacaktı. Adını da “1. Bodrum Bisiklet Turu (BBT1)” koyduk.
Filimin gerisi çorap söküğü gibi geldi ve çabucak geçti. Tur bitti, misafirlerimizi her konuda mutlu etme sevinci ile biz BBK lıların yüzleri güldü.

Hem turun hazırlık aşamasında, hem de tur esnasında birçok kurum, kuruluş ve kişilerden çok büyük destekler aldık. Kendimizi bir an bile yalnız hissetmedik…

- Öncelikle bu üç günlük etkinliğe bizlerle birlikte katılmak üzere Türkiye’nin her köşesinden Bodrum’a gelen bisikletçi dostlarımıza ve BBK lı arkadaşlarımıza,
- Ana sponsorlarımız Accell Bisiklet San. Tic. A.Ş , Bodrum Belediyesi, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon ve çalışma ekibine,
- Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden Sayın Gülizar Akbay, Sayın Melek Hastürk ve çalışma ekibine,
- Bodrum Belediyesinin destekleriyle bizlere kapısını açan Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi (Trafo) çalışanlarına,
- İlk gün tur startını veren Bodrum Kaymakamımız Sayın Bekir Yılmaz ve Belediye Başkan Vekili Sayın Niyazi Atare’ye,
- Bize her konuda maddi ve manevi destek sağlayan, bir ricamızı iki etmeyen diğer sponsorlarımız TC Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Ticaret Odası, Meat Burger & Steak HouseToyota Plaza Yatu BodrumKaplan İnşaat, ÖZVEREN A.Ş., AĞANLAR TERSANESİ, Enerji Sponsorumuz BODRUM LOKUM’a,
- Sponsor koordinasyon çalışmalarına sağladığı destek ve kendi kişisel katkıları için üyemiz sevgili Emin ERSEN'e,
- BBT1 etkinliği için aylarca canla başla, tükenmek bilmeyen bir enerjiyle ve heyecanla çalışan BBK lı komisyon arkadaşlarımıza,
- BBT1 sloganı, logosu, renkleri ve sadeliğiyle beğeni kazanan forma tasarımı ve görseller için arkadaşımız sevgili Coka Ahmet’ya,
- Bodrum tanıtım broşürlerini temin eden Bodrum İlçe Turizm Müdürlüğüne,
- İki gün süresince Belediye Meydanını kullanımımıza açan Muğla Büyükşehir Bodrum Liman İşletmeleri ve çalışanlarına,
- BBT1 etkinliği süresince bizleri medyanın manşetlerine taşıyan Bodrum yerel basın-yayın çalışanı arkadaşlarımıza,
- Üç gün etkinlik süresince her an, her yerde deklanşörlerine basmaya hazır bekleyen BODFAD Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği, BBT1 Fotoğraf/Video komisyonuna,
- Hava çekimlerimizi gerçekleştiren FLY MEDYA AJANS ve sevgili Mustafa Elçi’ye,
- Etkinliğin her aşamasında IT hizmeti sağlayarak, sosyal medya, web sayfası, SMS, mail haberleşme koordinasyonu sağlayan emo23 Bilgisayar Hizmetleri’ne,
- Belediye Meydanında verilen Rock Konserinde sahne alan sanatçı dostlarımıza, çalışma ekibine,
- İçimizi kıpır kıpır eden, bizleri zumba ve dans gösterileriyle coşturan SALOON PILATES & PERSONAL TRAINER STÜDYOSU Ekibine,
- Nefes eğitimi veren, dans komisyonu üyesi sevgili Burcu GELEGEN’e,
- BBT1 formalarımızı yıldırım hızı ile hazırlayan SORA TEKSTİL’e ve formaların çabucak elimize geçmesini sağlayan Ilker Unal arkadaşımıza,
- Hediye poşetlerimiz içinde yer alan buff, plakalık, çıkartma ve benzeri promosyon ürünlerini hazırlayan Bodrum GİRAS REKLAM ve çalışanlarına,
- Üç gün süre zarfında konaklama yaptığımız, enfes yemekler sunan, her konuda dört dörtlük hizmet veren BODRUM MANDARİN RESORT HOTEL ve çalışanlarına,
- Bodrum Belediyesi destekleri ile ikramlarda bulunan belediye kafeteryaları çalışanlarına,
- Etkinliğimizin son günü Bodrum’un turkuaz rengi sularında bizleri gezdiren KAREN V gezi teknesi ve çalışanlarına,
- İki gün bisiklet turu süresince bizlerin güvenli bir şekilde pedal basmamıza imkan tanıyan Bodrum İlçe Trafik Jandarma - Bodrum İlçe Trafik Polis Amirliğinde görevli motorize ekiplere,
- Her köşe başında yer alıp yönlendirme görevini üstlenen, gurubun başı ve sonu arası mekik dokuyan Bosku - Bodrum Scooter Kulübü motorize ekibindeki arkadaşlarımıza,
- Bisiklet turunda, etkinlik süresince araçları ile katılıp, gerektiğinde bisikletleri, yiyecekleri, malzemelerimizi, fotoğrafçı dostlarımızı taşıyan, gerektiğinde de gurubun en arkasında kalıp artçılık eden arkadaşlarımıza,
- Bisiklet turları süresince bizlere öncülük eden, grubun liderleri pedalcı dostlarımız Yıldıray UZAR ve İlker ÜNAL’a,
- Bisiklet turları esnasında iletişim koordinasyonu sağlayan telsizci arkadaşlarımıza,
- Süpürge kamyonetini hiçbir karşılık beklemeden etkinlik süresince kullanmamızı sağlayan Muğla DENİZ YAPI’ya ve MBD başkanı, dostumuz Levent Sevil’e,
- Süpürge aracında turun her daim arkasında kalıp sabırla son bisikletçiyi bekleyen, özverili, çalışkan arkadaşlarımız Kemal Yaziharman’a ve Redbike Bisikletten Metin ERKAL’a,
- Susadığımız anda her köşe başında gördüğümüz, bizlere aracı ile içecek desteği sağlayan Mustafa Ünlü arkadaşımıza,
- Bisiklet turunda öğle molalarında, karnımızı leziz yemekler ile doyurmamızı sağlayan Turgutreis Akyarlar FENER RESTORAN, Çamlık Köyü ZIPZIP RESTORAN, SARAY LOKMA ve çalışma ekiplerine,

Son olarak da, kendi istekleri doğrultusunda burada adını anmadığımız, her konuda BBT1’e destek sağlayan, bisiklete ve bisikletçiye saygılı kişi ve kuruluşlara BBK-Bodrum Bisiklet Kulübü olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Ufak bir dipnot eklemek istiyoruz…

Biz bisiklet kulüpleri ve toplulukları, insanların araçlarından biraz uzaklaşmasına, özellikle de genç neslin spor, gezi ve sosyalleşme çerçevesinde çevreyi görüp tanımasına olanak yaratan çevreci sivil toplum kuruluşlarıyız. Trafikte bizden büyük araçlardan, bizlerin yayalara gösterdiği saygı, sevgi, hoşgörü ve yardımı bekliyoruz. 

Sevgi ve saygılarımızla,
BBK-Bodrum Bisiklet Kulübü

bottom of page