top of page

3. Bodrum Bisiklet Turu

Bu yıl 4-6 Ekim 2019 tarihlerinde ikincisini düzenleyeceğimiz, iki gün bisiklet, bir gün tekne turu içeren “3. Bodrum Bisiklet Turu” etkinliğimize tüm bisiklet sevenleri davet ediyoruz.

Öncelikle Accell BisikletBodrum KaymakamlığıBodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret OdasıBodrum Bisiklet (Tur Lojistik-Destek), mEAT Burger & Steak House, Özveren A.Ş, Mandarin Resort Hotel, Bodrum emo23 Bilgisayar (IT Hizmet Sponsoru), Bodrum Dondurmacısı olmak üzere, etkinliğimize destek sağlayan tüm kişi ve kuruluşlara şimdiden sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

logo-png.png
unnamed.png
emo23-png.png
bodto.png
mEAT.png
bodrumbisiklet-logo-PNG.png
1382401_212554955582192_1081632512_n.jpg
ozveren_logo.png
bodrum donurmacisi.jpg

150 kişi ile sınırlandırdığımız Bodrum dışından gelecek bisikletçi dostlarımızı, Bodrum’un merkezinde, Bodrum otogarına 10 dakika, Barlar Sokağına ve Kumbahçe plajına ise 6 dakika yürüme mesafesinde yer alan Mandarin Resort & Spa Hotel 'de 3-4-5 Ekim akşamları misafir edeceğiz. Organizasyonumuzda çadır konaklama bulunmamaktadır. Otel ulaşım krokisine, görsellere ve bilgilere “www.bodrumbisiklet.org/bbt3-konaklama” web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

trafo.jpg

3 Ekim Perşembe akşamı sponsorlarımızdan Bodrum Belediyesinin destekleriyle düzenlenen BBK 3. Bodrum Bisiklet Turu (BBT3) kapsamında saat 20:00'de Hakan Aykan Kültür Sanat Merkezinde (Trafo) tura katılan veya katılamayan BBK üyelerine ve BBT3 katılımcılarına yönelik canlı müzik ortamında tanışma, brifing amaçlı bir kokteyl verilecektir.

4 Ekim Cuma (1. Gün) organizasyonumuzun ilk günü, otelimizde kahvaltı sonrası saat 10:00 gibi bisikletlerimizi otelde bırakıp kısa bir sahil yürüyüşü sonrası Kumbahçe iskeleden tekneye biniyoruz. Orak Adası, Akvaryum Koyu gibi, yüzmediyseniz Bodrum’a gelmiş sayılmayacağınız koyları tek tek dolaşarak, masmavi denizimizde kışlık güneşimizi depoluyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Akşamüzeri gün batımından önce otelimize varışımız olacağız.

Otelde alacağımız akşam yemeğimiz sonrası Bodrum geceleri bizi bekliyor olacak. 

5 Ekim Cumartesi (2. Gün) sabahı kahvaltı sonrası saat 09:30’da otelimizden ayrılıyoruz. Kumbahçe sahilini takip edip Barlar sokağından geçerek turun başlayacağı Bodrum Belediye Meydanına varıyoruz. 10:00’da meydanda yapılacak kısa bir basın açıklamasının ardından toplamda 50 kusur kilometrelik turumuz az biraz deniz kenarında ama çoğunlukta dağlarda, tepelerde,

ormanlarda yeşilin içinde geçecek. Tur sonunda, otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası serbest zaman bırakıyoruz.

6 Ekim Pazar (3. Gün)  sabahı kahvaltı sonrası saat 09:00’da otelimizden ayrılıyor, Bodrum’un masmavi kıyılarını izleyecek 30 kusur kilometrelik turumuzu öğlen saatlerinde bitiriyoruz. Otelimize gelip bize ayrılan odalarda duşlarımızı alıyoruz ve bir sene sonra düzenlenecek 4. Bodrum Bisiklet Turu’nda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

İki günlük bisiklet turu rotalarımız her tür bisiklete uygundur. Son güne kadar değişiklik gösterebilecek tur detaylarına ve görsellerine “www.bodrumbisiklet.org/bbt3-rota” web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Turlarda kask ve eldiven kullanılması, yedek iç lastik ve aydınlatma bulundurulması şiddetle önerilir. Doyumsuz manzaraları ölümsüzleştirmek üzere fotoğraf makinelerinizi, her an her yerde deniz molası verilebilecek olmasından ötürü de mayo, havlu ve terliklerinizi unutmamanızı hatırlatmak isteriz.

BBT3_face_png_3D.png

Ücret ve Dahil Olanlar:

Bodrum dışından 150, Bodrum’dan 50 kişilik kontenjanla sınırlı olan turun ücreti, otelde konaklama yapmak isteyenler için 520TL, Bodrum’da ikamet eden (otel konaklamasız, BBK kartı olanlar) 50 kişilik BBK üyesi kontenjanından dostlarımız için ise 150TL’dır. Tur ücretine 3 gece otel konaklama, yemekler, ara ikramlar, forma ve hediye paketi, bisiklet turu boyunca araç desteği, sağlık-güvenlik hizmetleri ve cuma günü öğle yemeğini de içeren tekne turu dahildir. Bodrum’dan katılacak arkadaşlarımız otel konaklama, kahvaltılar ve akşam yemekleri haricinde tüm imkanlardan faydalanacaklardır.

Kayıt İşlemi:
Kayıt formuna “www.bodrumbisiklet.org/bbt3” web sayfamızda (bu sayfa) sağ üst köşede yer alan KAYIT düğmesi ile (http://bit.ly/bbt3_kayit) ulaşabilirsiniz.
Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz etkinliğimizde Bodrum içinden ve dışından sınırlı sayıda dostumuzu misafir edecek olmamız dolayısıyla ön kayıt sonrası ücretini ödeme, ilk 150 bisikletçi öncelik sıralaması önem arz etmektedir.
Kayıt formunu eksiksiz ve hatasız doldurmanızı rica ediyoruz. Form kutuları altındaki açıklamalara dikkat ediniz. Sonradan bir hata veya düzeltmek istediğiniz bir husus olması halinde, kayıt formunu tekrar doldurmak yerine, formda belirttiğiniz Ad-Soyadı ile bodrumbisikletkulubu@gmail.com mail adresinden bizimle temasa geçiniz.
Formu doldurup bize göndermenizin ardından “Panik yok :)” mesajını gördüğünüzde ön kaydınız başarılı bir şekilde bize ulaşmış demektir.
Vermiş olduğunuz mail adresinden size geri dönerek, varsa eksik bilgiler tamamlanacak ve bağış hesap bilgileri iletilecektir (lütfen “mail spam-Önemsiz postalar” kutunuza da dikkat edin). Ödemenin hesaba geçmesinin ardından kaydınız kesinleşmiş olacak ve son bir ödeme konfirme maili yollanacaktır.

Organizasyon Süresince Otel Konaklama ve Yemek Programı:

3 Ekim 2019 / Perşembe : 

- Konaklama, otelde açık büfe akşam yemeği

4 Ekim 2019 / Cuma (Tekne Turu) : 

- Konaklama, otelde açık büfe sabah kahvaltısı, tekne turunda öğle yemeği ve otelde açık büfe akşam yemeği

5 Ekim 2019 / Cumartesi (1. gün bisiklet turu) : 

- Konaklama, otelde açık büfe sabah ve akşam yemekleri (öğle yemeği bisiklet turu esnasında alınacaktır)

6 Ekim 2019 / Pazar : (2. gün bisiklet turu) : 

- Otelde açık büfe sabah kahvaltısı  (öğle yemeği tur esnasında alınacaktır)

 

İletişim ve İnternet Sitelerimiz:
Ödemesini yapmış, kaydı kesinleşen dostlarımız için duyuru, bilgilendirme amaçlı sadece yönetici paylaşımlı bir WhatsApp grubumuz mevcuttur.
www.facebook.com/BodrumBisikletTuru3 Facebook sayfamız ve www.bodrumbisiklet.org/bbt3 web sayfamız altından etkinliğin başlayacağı son güne kadar paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz. 

* Mali işler, kayıt iptal, havale/EFT ödeme için bodrumbisikletkulubu@gmail.com mail adresi veya 0533 720 5952 numaradan Mine ERCİŞ ile,

* Ön kayıt sorunu, kayıtta bilgi değişikliği, ön kayıt/havale/EFT sonrası mail alamama, iletişim veya organizasyonla ilgili soru ve istekleriniz hakkında bodrumbisikletkulubu@gmail.com mail adresi ile temasa geçebilirsiniz.

Ucret

Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Facebook kullanmıyorum. Organizasyonla ilgili bilgileri nereden temin edebilirim ? Kayıt olmak istiyorum.

Cevap : Facebook kullanmayan dostlarımız www.bodrumbisiklet.org/bbt3 web sayfasından tüm bilgileri takip edebilirler. Bu sayfanın sağ üst köşesinde kırmızı renkte KAYIT düğmesi mevcuttur. 

 

Soru : Eşim ile birlikte katılmak istiyorum ama eşim iki gün süresince bisiklet sürmeyecek. Bisiklet turlarında süpürme aracınızda bizler ile olabilir mi?

Cevap : Tur ücreti ödenmek kaydıyla kişiler turun tüm olanaklarından yararlanabilmekteyse de, süpürme aracımız sadece yorulan, yokuşlarda zorlanan, bisikleti bozulan bisikletçileri taşıma amaçlı olduğundan böylesi bir hizmet sağlayamıyoruz. Ancak, kendi aracınız veya tura katılanlar ile anlaşıp bir araçta eşiniz süpürme aracının arkasından turu takip ederek mola ve yemek noktalarında bizlere katılabilir.

Soru : Organizasyonun her gününe katılamayacağım. Ücrette bir indirim söz konusu olabilir mi?

Cevap : Olası karışıklıkları önlemek amacıyla rakamlarda bir değişiklik yapamıyoruz maalesef.

Soru : BBK üyesiyim. Bir arkadaşım Samsun' dan 3. Bodrum Bisiklet Turu organizasyonuna katılmak istiyor. Otel konaklama yapmayacak, otelde yemek almayacak, kendisini evimde misafir edeceğim. Sadece iki gün süresince turlara katılacak. BBK lı gibi 150TL mi ödeyecek ?

Cevap : Sadece BBK lı arkadaşlarımız için 50 kişilik tur kontenjanımız mevcut. Kayıt formunda BBK üye kart numarasını belirtiyorlar. Bodrum dışından katılacak olan dostlarımız; otel konaklaması yapmasa, otel yemeklerini almasa, tekne turuna dahi katılmasa 520TL tur ücreti öder. 

Soru : Bodrum'dan katılacağım. Otel konaklama yapmayacağım ve yemeklerden faydalanmak istemiyorum. Yine de ödeme yapmak zorunda mıyım?

Cevap : Tur forması, vs birçok giderimiz oluyor. Üzgünüz ama hiçbir imkanadan faydalanmasanız da etkinliğe ücretini ödemeden katılmanız mümkün değildir. BBK Üye Kimlik kart numarasını kayıt formunda belirten, 50 kişilik kontenjan içinde olmaya hak kazanan BBK üyesi herkes 150TL tur ücreti ödemektedir. 

Soru : Ön kayıt formunu doldurdum. Fakat sizden herhangi bir mail gelmedi. Ne yapmam gerek ?

Cevap : Mail gelmediyse lütfen öncelikle posta kutunuzun spam/önemsiz posta klasörlerine göz atın. Halen durum olumsuz ise; bodrumbisikletkulubu@gmail.com mail adresine ad-soyad, cep telefonu belirtip durumu anlatan mail yollayınız.

Soru : Kaydımı yaptırdım ve ücretimi yolladım. Katılamamam durumunda tur ücretini geri alabilir miyim?

Cevap : Ücret iadesi söz konusu olmamakla birlikte, bizleri haberdar etmek kaydıyla sizin yerinize tura katılacak birisine yerinizi devredebilirsiniz. Ancak bu durumda forma boyu ve plaka değişikliği yapamadığımızı bilmenizi isteriz.

Soru : Kaydımı yaptırdım ve ücretimi yolladım. Katılamam durumunda formamı sizden nasıl temin edebilirim ?

Cevap : Katılamamanız durumunda bize posta adresinizi bildirirseniz formanız kargo ile gönderilecektir.

Soru : Bodrum'un coğrafi koşullarını bilmiyorum. Bisiklet turları nasıl olacak? Rotalar zor mu? Her tür bisiklet ile katılabilir miyim?

Cevap : Her tür bisiklete uygun olan rotalarımızın zorluğu 5 üzerinden 2,5 derecedir. Öte yandan turlarımızda performanstansa gezmeyi, görmeyi, fotoğraf/video çekmeyi ve bisiklet dostlarıyla sohbet edip kaynaşmayı ön planda tutmaktayız. Zorlanmanız durumunda süpürme aracımızı kullanabilirsiniz. Hiç endişeniz olmasın.

Soru : Etkinlik süresince standart sunulan iki kişilik oda yerine tek kişilik odada konaklamak istiyorum. Bu durumda ne yapmalıyım? Fiyat farkı nedir?
Cevap : Otelimiz tek kişilik odalarda konaklamayı arzu eden misafirlerimiz için özel fiyat farkları oluşturdu. Bu durumda 520TL tur bedelini tarafımıza göndermeden önce bizleri tek kişilik odada kalmak istediğinizi (kayıt formunda ilgili soruda) bilgilendirmeniz gerekmektedir. Etkinlik süresince sabah kahvaltıları, akşam yemekleri dahil tek kişilik odada fiyat farkı günlük 65TL olacaktır. Bu farkın otele doğrudan ödenmesi gerekmektedir. Unutmayalım ki otelde tek 
kişilik odalar sınırlı sayıdadır. Tur katılım ücretini ödeyenler önceliklidir.

Soru : Bodrum denince aklıma deniz geliyor. Bisiklet turlarında denize girme imkanımız olacak mı ?

Cevap : Olmaz mı :) BBK'da bir söz vardır; "BBK'da her an herşey olabilir." Üç gün, etkinlik süresince siz siz olun mayo ve havlunuzu her zaman yanınızda bulundurun.

Soru : Organizasyonun son günü, Pazar günü dönmek zorundayım. Son günkü tura katılamayacağım.  Organizasyon ücretinde indirim söz konusu olabilir mi ?

Cevap : Üzgünüz ama organizasyonda paket bir program ve ücret belirlendi.

Soru : Organizasyonun ikinci günü, cumartesi günü katılacağım. Tekne turunda olamayacağım.  Tekne ücretini düşme gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

Cevap : Üzgünüz ama organizasyonda paket bir program ve ücret belirlendi.

Soru : İki gün bisiklet turu süresince serbest sürüş mü yapılacak ?

Cevap : Turlarımızda iki öncü arkadaş olacaktır. Bu arkadaşlarımızın sürüş performansı katılımcı geneli ortalaması şeklinde olacak. Bu etkinlik bir yarış veya hızlı gidene, varış noktasına ilk varana kupa vereceğimiz şekilde olmayıp gezi amaçlıdır. Bu yüzden sizlerden ricamız öncü arkadaşlarımızın önüne, tur rotası dışına çıkmamanız. Öncü arkadaşlarımızdan bağımsız pedal basıp kaybolan, olası bir sorun yaşayanlardan organizasyon sorumluluk kabul etmeyecektir.

Soru : Kaydımı yaptırdım. Ödeme konfirmesi, kaydımın kesinleştiğinden nasıl haberdar olacağım ?

Cevap : Kayıt formu sonrası gün içinde size "BBT3 Ön Kayıt Sonrası Bilgilendirme" başlıklı bilgilendirme mail i ulaşacaktır. Lütfen bu mail içeriğini dikkatli okuyunuz. Ödeme ile ilgili bilgiler, yol haritası mevcuttur. Ödemenizi yaptıktan sonra bir gün içinde size tekrar ikinci bir "3. Bodrum Bisiklet Turu Ödeme Konfirmesi" başlıklı konfirme mail i gelecektir. Bu mail içinde ayrıca katılmanızı şiddetle önerdiğimiz sadece yönetici paylaşımlı, duyurular ve bilgilendirme amaçlı BBT3 Whatsapp grubu linki olacaktır.

Ayrıca 2-3 gün içinde adınız "Kesinleşmiş Kayıtlar" sayfamızda yer alacaktır. 

Eğer hiç bir mail alamıyorsanız lütfen öncelikle posta kutunuzun spam/önemsiz posta klasörlerine göz atın. Halen durum olumsuz ise; bodrumbisikletkulubu@gmail.com mail adresine ad-soyad, cep telefonu belirtip durumu anlatan mail yollayınız.

Soru : Herşey tamam. Ödememi yaptım, konfirme mail ini aldım ve adımı Kesinleşmiş Kayıtlar listesinde gördüm. Ne zaman, nerede olacağım ?

Cevap : Öncelikle çok teşekkür ederiz. 3 Ekim 2019/Perşembe günü saat 12.00 dan sonra otel girişi yapabilirsiniz. Perşembe akşamı otel konaklaması ve yemeği etkinliğimiz dahilindedir. Otel resepsiyonu yanındaki kayıt masasından torbanızı alıp gerekli bilgileri  görevli arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Soru : Ne tür bisiklet ile gelmeliyim ?

Cevap : İki günlük bisiklet rotamız %90 MTB, yol, tur, hybrid ve elektrikli her tür bisiklet için uygundur. %10 luk kısımda sadece yol bisikletleri için uygun olmayıp tur anında yönlendirici arkadaşlarımız alternatif yol gösterip diğer arkadaşlar ile buluşmayı sağlayacaktır.

Soru : Gün içinde olası bisiklet sorunları ve akşamları otelde bisiklet bakımları ne şekilde olacak ?

Cevap : Hiç endişeniz olmasın. Organizasyonumuzun bisiklet teknik destek ve lojistik sponsoru Bodrum Bisiklet iki gün bisiklet turu süresince ve akşamları otel bahçesinde her zaman yanımızda olacak.

Soru : Ben üçüncü gün bisiklet turuna geleceğim fakat eşim gelmeyecek. Pazar günü odaları saat kaçta boşaltabiliriz ?

Cevap : Organizasyonumuzun son günü 6 Ekim 2019/Pazar tarihinde sabah bisiklet turuna çıkacağımız için odalarımızı boşaltmalıyız. Otel yönetimi eşyalarımız için bize odalar tahsis edecektir. Lütfen sabah kahvaltı sonrası ivedi bir şekilde eşyalarınızı size bildireceğimiz odalara bırakınız.

Soru : Organizasyonda, iki gün boyunca tur anında  haberleşme kanalımız ne şeklide olacak ?

Cevap : BBT3 ödemesini yapan ve adı Kesinleşmiş Kayıtlar listesinde olan dostlarımızın katılacağı "BBT3 Duyuru Grubu" adlı bir  Whatsapp grubumuz mevcuttur. Bu grup sadece yönetici paylaşımlı, organizasyon öncesi ve tur esnasında duyuru/bilgilendirme amaçlı kullanılacaktır. Sabah kahvaltı/akşam yemek saati, tur başlangıç saati, molalarda saat kaçta hareket edilecek, vs detaylar gerçek zamanda mesaj olarak sizlere iletilecektir. 

Bizden alacağınız "3. Bodrum Bisiklet Turu Ödeme Konfirmesi" başlıklı ikinci bilgilendirme mail içeriğinde yer alan link ile bu whatsapp grubuna katılabilirsiniz. Lütfen katılmaya özen gösteriniz.

Soru : Ekim ayında Bodrum'da hava nasıl olur ve trafik  yoğunluğu durumu nedir ?

Cevap : Eylül ayında okulların açılması ve yazlıkçıların güzel beldemizden ayrılması neticesinde Bodrum bizlere kalır. Araç trafiği düşer. Yollar biz bisikletçiler için daha güvenilir bir durum alır.

Hava mı ? Biz Bodrum'da kışı hiç görmeyiz desek doğru olur. Hava 20 derecelere gelince Bodrum'da yaşayanlar üşür, odun sobalarını yakar. Ekim ve Kasım ayları tam bir bisiklet mevsimidir. Ne soğuk, ne yağmur, ne de aşırı sıcak olur. Herşey orta karar. Hiç şüpheniz olmazın.

Soru : 7 yaşında çocuğum ile tura katılmak istiyorum. Çocuğum içinde ücret ödeyecek miyim ?

Cevap : 6 yaş ve altı çocuklardan ücret almıyoruz.

*** Organizasyonun son günü, bisiklet turuna çıkmadan otel odalarımızı sabah boşaltıyoruz. Otel yönetiminin bildirdiği odalara eşyalarımızı bırakıp turumuz başlayacaktır. Lütfen organizasyon süresince kaldığınız odada eşya unutmayınız. Etkinlik süresince, bisiklet turları sonunda bulunan, kayıp eşyalar gün içinde otel resepsiyonuna teslim edilir, tur whatsapp duyuru grubunda görseli paylaşılır. Odanızda unuttuğunuz veya etkinlik süresince kaybettiğiniz eşyaların bulunamaması durumunda hiç bir şekilde sorumluluk kabul edilmez.

SSS

Önceki senelerden....

1. Bodrum Bisiklet Turu (5-8 Ekim 2017)

2. Bodrum Bisiklet Turu (4-7 Ekim 2018)

3. Bodrum Bisiklet Turu 3-6 Ekim 2019 Yol Haritası

3 Ekim 2019 / Perşembe
12.00 – Otel check-in başlangıç
14.00 – Otelde kurulan standa forma ve hediye paketlerinin dağıtımı. Akşam saat 19.00 a kadar devam edecektir.
20.00 - Hakan Aykan Kültür Sanat Merkezinde (Trafo) BBK üyelerine, BBT3 katılımcılarına yönelik tanışma, brifing ve canlı müzikli kokteyl

4 Ekim 2019 / Cuma – 1. Gün Tekne Turu
08.45 - Otelde kurulan standta forma ve hediye paketlerinin dağıtımına devam. Saat 09.15 a kadar devam edecektir.
09.30 – Otelden ayrılış. Tekne turu için bisikletsiz Kumbahçe (Eski Halikarnas Disco önü) limanına gidiyoruz.
10.00 – Tekne demir alır ve limandan ayrılır.
17.30 – Tekne turu sonrası limana varış. (tur programına göre saatte değişiklik olabilir)

5 Ekim 2019 / Cumartesi – 2. Gün Bisiklet Turu
08.30 - Otelde kurulan standta forma ve hediye paketlerinin dağıtımına devam. Saat 09.15 e kadar devam edecektir.
09.30 – Otelden ayrılış.

09.45 – Bodrum Belediye Meydanında buluşma
10.00 – BBT3 ’ün 1. Günü bisiklet turu startı (Kızılağaç-Çamlık-Etrim Köyleri Bölgesi)
17.30 – 1. Gün tur bitişi, otele dönüş (tur programına göre saatte değişiklik olabilir)


6 Ekim 2019 / Pazar – 3. Gün Bisiklet Turu

09.00 – Otelden ayrılış. BBT3 ’ün 2. Günü bisiklet turu startı ( Bodrum sahilleri ve Bağla 'dan Bodrum 'a dönüş)
14.00 – 2. Gün tur bitişi, otele dönüş (tur programına göre saatte değişiklik olabilir)

BBT3 katılım bağış ücreti ödenmesi sonrası alacağınız mail de belirtilen "BBT3 Whatsapp Duyurular" grubuna katılırsanız tüm bu detaylar organizasyon süresince an ve an sizler ile paylaşılacaktır.
Programda ve saatlerinde değişiklik, eklemeler söz konusu olabilir. Bağış ödemesi sonrası alacağınız mail de belirtilen Whatsapp grubuna katılmanız önemlidir.

Teşekkür ederiz.

BBK-Bodrum Bisiklet Kulübü

bottom of page