top of page

BBK Okul Bisiklet Gezi Takımı

Okul Bisiklet Gezi Takımı, Bodrum Bisiklet Kulübü ile birlikte Pazar günleri Bodrum yarımadası, çevresi ve ayda bir kez otobüs ulaşımlı uzak mesafede bisiklet turları yapmaktadır. Turlarımız yarış, performans şeklinde olmayıp gezi amaçlıdır. Tur yaptığımız bölgeler mümkün mertebe araç trafiğinden uzak; köy, kasaba, tarla, sahil şeridi tarzında araçların olmadığı veya en az sayıda var olduğu güvenli yollardır. Dolaştığımız rotada ören yeri, kültürel varlıklar var ise uğramadan geçmiyor, tarihi hakkında bilgiler ediniyoruz. Turlarımız grup sürüşü şeklinde, grubun en arkasında yetişkin iki artçı bisikletçi kontrolünde ve her mola, duraklama noktasında en arkadaki bisikletçileri bekleyerek süre gelmektedir.  Tur süresi ve yapılan mesafe tura göre değişiklik göstermektedir.  Yeri geliyor 15-20km veya 50-60km lik tur etaplarımız oluyor. Turlarımız, kışın havanın erken kararması, gün içinde zamanın kısıtlı olmasından dolayı 09.00-17.00 saatleri arası süregeliyor.

Çocukların yetişkinler ile kaynaşması, birlikte pedal çevirmesi, iletişim kurmaları, aralarında sevgi, saygı, yardımlaşma konularının oluşması üzerinde titizlikle durduğumuz, önem verdiğimiz durumlardır. Bisiklet turlarında her yetişkin, bir veya iki çocuktan sorumludur.

Okul Bisiklet Takımı’na Bodrum’daki her okuldan ortaokul, lise öğrencileri, velileri veya yetişkinler katılabilir. Ortaokul altı öğrencilerin velileri ile katılmasını rica ederiz.

İki aylık bisiklet turu programlarımızı, okul takılı ile ilgili önemli duyurular, bilgilendirmeler gibi konuları sağ tarafta logoları bulunan Facebook  ve sadece yönetici duyuru paylaşımlı Whatsapp gruplarından duyuracağız. Lütfen bu gruplarımıza katılınız.

BBK-BIK1.jpg
BBK/BIK Okul Bisiklet Gezi Takımı
Tanıtım/Bilgilendirme Dosyası
Duyuru/Haber/Bilgilendirme Kanallarımız
Facebook-Logo-PNG-File.png
WhatsApp-Transparent.png
BBK/BIK Okul Bisiklet Gezi Takımı Bisiklet Turları ve Etkinliklerini Facebook grup sayfamız altında etkinlikler sekmesinden takip edebilirsiniz.
bottom of page