top of page

Tur Rotaları

Turun başlayacağı son haftaya kadar ufak, tefek değişiklikler gösterebilecek iki günlük tur rotamızı Google Haritalar/Google Map mobil aplikasyonu üzerinden paylaşımını yapacağız. Bu yüzden kayıt formunda bizlere vereceğiniz mail adresi önemlidir. Google Haritalar/Google Map uygulamasında kullandığınız kayıtlı mail adresi olması gerekiyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tur rotası KMZ dosyasını indirmek için tıklayınız. (KMZ dosyasını açabilmek için Google Earth tarzı KMZ görüntüleyici programa ihtiyacınız var.)

Tur rotası Google Map için tıklayınız. (Web destekli Google Map üzerinde açılır.)

 

1. Gün - 6 Ekim/Cuma (Kırmızı Rota) ve 2. Gün - 7 Ekim/Cumartesi (Mavi Rota)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Gün - 6 Ekim/Cuma : (Kırmızı Rota)
Bodrum-Gümbet-Bitez-Ortakent-Akyarlar-Turgutreis-Gümüşlük-Gürece-Konacık-Bodrum | 61 km.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cuma günü Saat 09.00 Bodrum Mandarin Resort Hotel’den çıkış yapıyoruz.
Kumbahçe sahilini takip edip Barlar sokağından Bodrum Belediye Meydanı’na varıyoruz.

Bodrum'dan katılacak, otel konaklaması yapmayan arkadaşlar ile saat 09.15 de buluşuyoruz.

Kısa bir basın açıklaması, toplu fotoğraf çekimi, ısınma amaçlı Yoga sonrası 1. gün turumuz saat 10.30 da başlayacaktır.
Marina Sahil hattını takip ederek Myndos Kapısı içinden geçip (kısa bir süre fotoğraf çekimi) trafiğe kapalı Gümbet sahil hattını izliyoruz. Sahil hattı sonunda yer alan Zetaş Kamp yanından geçerek Doria Evleri yokuşunu tırmanıyoruz.

Yokuş sonunda Bitez Belediye Cafe'ye doğru inişe geçiyor (mola) ve trafiğe kapalı Bitez Sahil hattını pedallıyoruz. Sahil hattı sonunda sol tarafa yönelip Sarnıç Beach Club önünde (mola) geniş alanda deniz manzaralı toplu fotoğraf çekimi yapıyoruz. 

Aktur Tatil Köyü içinden geçiş yapıp (Bitez-Aktur rampasını by-pass etmiş oluyoruz) Dilek Yokuşu inişine geçiyoruz.

Yokuşu inip biraz düzlükte ilerledikten sonra Müsgebi Apart önünden sol yöne dönüp Ortakent Müsgebi Belediye Cafe'ye varıyorız (mola). Trafiğe kapalı Ortakent Yahşi sahil hattı sonunda güzel bir macera sizleri bekliyor olacak. Denize sıfır plajda sert kumda Camel Beach'e kadar bir parkur bizleri bekliyor olacak. Camel Beach sonrası 50m lik kayalık bir burnu bisikletler elimizde geçip Bağla Ilgınlar plajına varıyoruz. Bu noktada artık demir atlarımıza binip sol tarafımızda kalan Bağla Sitesini geçiyor, türkülere konu olmuş Aspat Tepesi'ne doğru pedallıyoruz.

Aspat'ı geçtikten sonra Akyarlar üzerinden öğle yemeğimizi alacağımız Hüseyin Burnu Fener'ine varıyoruz (mola). Burada 2 saat süre zarfı içinde denize girme şansı buluyoruz. Harika bir deniz ve kumsal bizleri bekliyor.

Öğle yemeğimizi aldıktan sonra BBK-Bodrum Bisiklet Kulübü'nün lokma ikramı için soluğu Turgutreis Belediye Cafe'de (mola) alıyoruz.

Mola sonrası, havanın kararma durumuna göre; yer yer bisiklet yolunun bulunduğu muhteşem bir deniz manzarası yanından ilerleyip Kadıkalesi sonrası Gümüşlük Belediye Cafe'ye (mola) varıyoruz. Gümüşlük molası sonrası artık dönüşe geçiyor, Turgutreis-Bodrum ana yoluna geçip sırası ile İslamhaneleri, Gürece, Yahşi, Ortakent, Konacık, Gümbet'e ilerliyoruz. Bodrum çevre yolu üzerinde bulunan Antik Tiyatro'da (mola) toplu fotoğraf çekimi yapıyoruz. Bu noktada, arkada kalan arkadaşlarımızı beklerken Bodrum Kalesi manzarası önünde fotoğraf çekilmeyi ihmal etmeyiniz.

Birinci gün turumuzun son anlarına yaklaşıyoruz. Çevre yolu üzerinden Yokuşbaşı'na varıp Cezaevi yolu tarafından Umurça Mahallesi'ni geçip otelimize varıyoruz.

Otelimizde biraz dinlenip, akşam yemeği sonrası program sürpriz.......

1. Gün Tur Mola Noktaları :

* Bodrum Belediye Meydanı

* Myndos Kapısı (kısa süreli fotoğraf çekimi)
* Bitez Belediye Cafe
* Ortakent Müsgebi Belediye Cafe

* Hüseyin Burnu Feneri - Akyarlar (Öğle Yemeği)

* Turgutreis Belediye Cafe (lokma ikramı)

* Gümüşlük Belediye Cafe

* Antik Tiyatro - Bodrum (kısa süreli fotoğraf çekimi)


 

2. Gün - 7 Ekim/Cumartesi : (Mavi Rota)
Bodrum-Yokuşbaşı-Kızılağaç-Kayrak Ocakları-Çamlık-Etrim-Çiftlik-Kızılağaç-Bodrum | 57km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cuma günü Saat 09.00 Bodrum Mandarin Resort Hotel’den çıkış yapıyoruz.

İçmeler tersaneler bölgesinde Ağanlar Tersanesi ilk mola noktamız olacak. Burada tersanecilik, tekne yapımı üzerine kısa bir brifing ve ikramlar alıyoruz. 
Mola sonrası geldiğimiz yoldan geri dönüp Umurça Mahallesi üzerinden Belediye Kademe yokuşunu tırmanıp Bodrum-Milas ana yoluna varıyor, sağ koldan eski Bodrum, Kızılağaç yoluna giriyoruz.
Kızılağaç Mangalcı Restoran'ı geçtikten hemen sonra çatal olan yolda benzin istasyonu yanından sol tarafa giriyoruz. Bu yol eski İzmir-Bodrum yoludur. Bodrumluların zamanında ne zor şartlar altında İzmir tarafından Bodrum'a geldiklerine şahit olacağız. 2-3 km bozuk yol, kayrak ocakları içinden geçeceğiz. Yolun aşırı bozuk, taşlı kısımlarında ince tekerlekli, yol bisikleti olan dostlarımızın yürüyerek ilerlemelerini rica ediyoruz.

Bölgede zaman zaman ufak rampaları aşacağız ama doğa harika, çam ormanları hakim. Yeşile doyacağız.

Çamlık köyüne varınca Zıp Zıp Restoran'da öğle yemeğimizi alacağız. 

Mola sonrası inişe geçip Etrim köyüne girmeden Bodrum'un en gözde, hatırı sayılır yokuşları arasında yer alan, eğimi yüksek ama kısa mesafeli Etrim yokuşunu tırmanıyoruz. Etrim yokuşu ortasında bir seyir terası mevcut. Burada kısa bir mola ile arkamızda Mumcular ovası ayaklarımız altında, toplu fotoğraf olayına gireceğiz.

Etrim çıkışı sonrası artık bizi iniş bekliyor olacak. Çiftlik köyünü geçip Çiftlik Belediye Cafe'de molamızı veriyoruz. Mola sonrası sırası ile Gerenkuyu Mevki, Kızılağaç köylerini geçip İzmir-Bodrum ana yoluna bağlanacağız.

Bodrum'a geldiğinizde olmaz ise olmazlardan, Bodrum'a geldiğinizin kanıtı, Cevat Şakir Kabaağaçlı (Halikarnas Balıkçısı) anıtı önünde fotoğraf çektirmeyi ihmal etmiyoruz.

Fotoğraf seremonisi sonra Yokuşbaşı'ndan iniyoruz ve yolun sağ tarafında Kaplan İnşaat ofisi önünde turun hem son molası veriyor hem de ikramlarımızı alıyoruz.
Yokuşbaşı inişi, sol taraftan Cezaevi yoluna girip, Umurça Mahallesi'ni geçip otelimiz Bodrum Mandarin Resort Hotel'de turumuza son veriyoruz.

Otelimizde biraz dinlenip, akşam yemeği sonrası saat 20.00 da Bodrum Belediye Meydanındaki BBT1 Rock Konserini kaçırmayınız.

 

2. Gün Tur Mola Noktaları :

* Ağanlar Tersanesi - İçmeler
* Zıp Zıp Restoran - Çamlık Köyü (Öğle Yemeği)

* Etrim Seyir Terası - Etrim Köyü (kısa süreli fotoğraf çekimi)
* Çiftlik Belediye Cafe - Yalıçiftlik

* Cevat Şakir Kabaağaçlı Anıtı - Yokuşbaşı (kısa süreli fotoğraf çekimi)

* Kaplan İnşaat - Yokuşbaşı

bottom of page